Rodzaje kuponów u bukmachera

Admin/ 17 czerwca, 2021/ Bukmacherka

W ofercie legalnych polskich bukmacherów możemy wyróżnić wiele rodzajów kuponów. Ostateczna decyzja o wyborze kuponu należy do samego gracza. Warto zdawać sobie jednak sprawę, że im mniej zdarzeń sportowych typujemy na kuponie tym mamy większe za szanse na wygraną. 

Za najprostszy i najbezpieczniejszy wśród dostępnych na rynku zakładów bukmacherskich uchodzi tzw. zakład solo (singiel). Typujemy na nim wynik czy końcowe rozstrzygnięcie tylko jednego wydarzenia. W przypadku pojedynczego zakładu szanse na zwycięstwo są relatywnie wysokie oczywiście przy uwzględnieniu wydarzenia sportowego, które obstawimy. Szanse na końcowy sukces wahają się w przedziale od 33 do 50 procent. Przykładowo gdy obstawimy ostatecznego triumfatora w hokeju na lodzie gdzie do wyboru będą zaledwie dwie drużyny nasze szanse na końcowy sukces wyniosą aż 50 procent. W zakładach typu singiel dość często obstawiają gracze prowadzący dokładne analizy meczowe, poświęcający zakładom bukmacherskim dość dużo czasu. Kupony te dość dobrze sprawdzają się wśród graczy obstawiających za większe kwoty.

W ofercie bukmachera znajdziemy również zakłady bukmacherskie typu „double” i „treble”, po które sięga wielu graczy. Na tego rodzaju kuponach znajdziemy dwie selekcje z dwóch wydarzeń sportowych. Aby odnieść sukces trafione muszą zostać obie selekcje. Z kolei treble to kupony gdzie możemy obstawić trzy selekcje z trzech różnych imprez sportowych. Aby wygrać wszystkie spotkania muszą być trafione. Choćby jedna przegrana odbierze nam szanse na końcowy sukces. Bez wątpienia w przypadku tego rodzaju kuponów szanse na odniesienie końcowego sukcesu są znacznie mniejsze.

Zakłady akumulowane tzw. „AKO” to zakład wielokrotny. W jego przypadku na kuponie znajdziemy co najmniej dwa wydarzenia sportowe. Najczęściej bukmacher nie posiada określonego limitu na maksymalną liczbę zakładów, którą obstawiamy. Korzystając z tego kuponu za jednym razem możemy obstawić nawet kilkadziesiąt różnych spotkań. Bardzo często na taki kupon decydują się początkujący gracze. Można bowiem w dość krótkim czasie pokusić się o niemały zarobek. W zakładach akumulowanych każdy obstawiony kurs jest przez siebie mnożony a na koniec dodatkowo jeszcze zostaje pomnożony przez stawianą przez nas kwotę. Niestety w przypadku zakładu akumulowanego bardzo trudno trafić dlatego nie zaleca się inwestować w nie większych sum pieniędzy.

U bukmachera znajdziemy też tzw. zakład blokowy. W tym przypadku możemy zbudować kupon, na którym może się znaleźć finalnie wiele spotkań sportowych. Zapewnia możliwość wygranej nawet w przypadku gdy jeden czy więcej męczy nie zostanie trafione. Ten zakład jest znacznie mniej popularny wśród graczy głównie z powodu konieczności znajomości podstaw matematyki.

Z kolei w zakładach systemowych (często nazywanych jako rozpisy) wybieramy kilka spotkań i tworzymy ich kombinacje. Sukces odniesiemy kiedy wszystkie nasze kombinacje będą trafione. Wygrać możemy także w przypadku nieprawidłowych typów. Wywczas wygrywamy tylko za prawidłowo wytypowane kombinacje.

Coraz więcej bukmacherów oferuje również zakłady na żywo „live”. Wynik meczu możemy obstawić w czasie jego trwania. Jednocześnie często bukmacherzy zapewniają w swoich salonach darmowe transmisje wydarzeń sportowych. Korzystanie z tego typu kuponów zaleca się przede wszystkim graczom z dużym doświadczenie, śledzącym na bieżąco poczynania swojej ulubionej drużyny.