Jak obstawiać zakłady bukmacherskie, żeby częściej wygrywać?

Admin/ 23 czerwca, 2021/ Bukmacherka

Zakłady bukmacherskie dla większości z nas stanowią formę rozrywki, źródło emocji i dodatek do pasji sportowych. Większość graczy w obawie przez przegraną obstawia stosunkowo niewielkie kwoty pieniężne. Zastanawiają się często czy istnieje w ogóle jakiś złoty środek, aby lepiej typować i częściej wygrywać. Trzeba sobie zdawać sprawę, że każda dyscyplina sportowa jest nieprzewidywalna i mimo złotych rad, końcowy wynik meczu może zaskoczyć nawet najbardziej zagorzałych kibiców. Obstawienie meczów jest niełatwą sztuką.

Chcąc jednak zwiększyć swoje szanse na końcowy sukces należy przede wszystkim korzystać z usług licencjonowanych podmiotów posiadających odpowiednie zezwolenia Ministerstwa Finansów. Typowanie u legalnych bukmacherów zgodnie z prawem to jedyna możliwość. Podmioty bez polskiej licencji nie są uprawnione do legalnego organizowania zakładów wzajemnych. Poza tym korzystając z oferty nielegalnych usługodawców narażamy się na poważne kary pieniężne.

A jak zwiększyć swoje szanse w typowaniu rozgrywek sportowych?

Trzeba przyznać, że z uwagi na dużą nieprzewidywalność rozgrywek sportowych na próżno szukać złotego środka który zapewni częstsze wygrywanie.

Przede wszystkim typujmy zakłady w takiej dyscyplinie sportowej, którą lubimy i na bieżąco obserwujemy jej rozgrywki. Im większa wiedza o danej drużynie tym większa szansa na prawidłowe wytypowane wyniku meczu z jej udziałem. Należy oglądać mecze, porównywać tabele i śledzić kontuzje danych zawodników.

Poza tym należy mieć podstawowe rozeznanie na rynku bukmacherów. Orientować się w znajomości kursów i posiadać podstawową wiedzę o rodzajach oferowanych zakładów.

Typując mecze należy mieć nerwy na wodzy i nie ulegać zbytnio emocjom. Obstawianie dyscyplin sportowych nie może się opierać na decyzjach podjętych pod wpływem impulsu. Warto wiedzieć, że pochopne i nieprzemyślane decyzje bardzo często skutkują nietrafionymi zakładami na kuponie. Powszechnie się przyjęło, że nie warto obstawiać swojego ulubionego zawodnika lub drużyny, gdyż będąc ich zagorzałym fanem często możemy przeceniać ich umiejętności. Dlatego emocje należy odłożyć na dalszy plan i kierować się rozsądną kalkulacją.

Bez wątpienia przed rozpoczęciem sezonu danych rozgrywek stworzenie planu co obstawiać i w jaki sposób może odegrać znacząca rolę w końcowym sukcesie.

Na początku należy korzystać z usług bukmachera z dużą ostrożnością.

Często początkujący gracze obstawiają już na starcie dość pokaźne sumy, korzystając z teorii zawartej w internetowych poradnikach. Żaden poradnik jednak nie zastąpi praktyki i własnego doświadczenia w oparciu o obserwacje poczynań drużyn, które obstawiamy.

Nie korzystajmy z promocji oferowanych przez bukmacherów, gdyż w ich przypadku najczęściej istnieje większe ryzyko przegranej.

Nie stawiajmy więcej niż zamierzaliśmy. Bardzo często po wygranym zakładzie ponoszą nas emocje i chęć obstawienia wyższej stawki. Warto wtedy pamiętać, że dobra passa może się nagle skończyć i w konsekwencji możemy stracić jeszcze więcej niż zakładaliśmy na początku.

Uważajmy na zakłady na żywo „live”. Często w czasie oglądania meczu gdy wydarzenia idą nie po naszej myśli wpadamy w panikę, emocje biorą górę i podejmujemy pochopne decyzje. Dlatego często korzystniejszym będzie obstawienie wyniku nieco wcześniej a podczas meczu skupieniu się wyłącznie na jego oglądaniu.

I na koniec uważajmy na wszelkiego rodzaju poradniki bukmacherskie dostępne w sieci. Co prawda mogą okazać się bardzo pomocne zwłaszcza dla początkujących graczy lecz często przekazują jedynie informacje zamieszczone na oficjalnej stronie internetowej danego bukmachera i nigdy nie zastąpią praktycznego typowania rozgrywek sportowych.