XVI Bieg na Hrobaczą Łąkę – na nowej 14 kilometrowej alpejskiej trasie

Motyw2_Hrobacza

W niedzielę 3 czerwca 2018 w Kozach odbędzie się szesnasta edycja Biegu na Hrobaczą Łąkę. W tym roku organizator, Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach, przygotowało wiele zmian, które powinny przypaść do gustu biegaczom. Najważniejszą zmianą jest nowa trasa o charakterze alpejskim na dystansie 14km z metą na szczycie Hrobaczej Łąki w Beskidzie Małym. Dodatkowo godzina startu jak również pomiar czasu zostały zmienione.

Trasa o długości 14 km ma przewyższenie 469 m. Suma podbiegów to ponad 750m. Aż 85% dystansu zostanie poprowadzona ciekawą drogą leśną i widokowym grzbietem górskim, szlakiem czerwonym przez szczyty Groniczki i Gaiki. Początkowa część dystansu to droga asfaltowa, która poprowadzi biegaczy od parku w Kozach do lasu u podnóża góry z krzyżem milenijnym. W tym roku, start biegaczy został zaplanowany o godzinie 10:00. Na trasie dodatkowo zostanie zorganizowany punkt z wodą i pomiarem. Na szczycie Hrobaczej Łąki został zaplanowany posiłek i odbiór rzeczy z depozytu.

„W pierwszą niedzielę czerwca, zapraszamy biegaczy, którzy chcą ścigać się na nowej ciekawej trasie. W tym roku zmierzą się oni z ciekawym, wymagającym, górskim dystansem 14km. Każdy z uczestników biegu otrzyma piękny odlewany pamiątkowy medal. Będzie wiele atrakcji dla biegaczy między innymi pomiar czasu na podstawie chipów w numerze startowym, posiłek na mecie. Zorganizujemy także Raj Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę dystansie 5,7 km, do którego zapraszamy osoby towarzyszące biegaczom.” – zaprasza Konrad Hamerlak – dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.

Zapisy dla rozpoczną się w piątek 30.03 br. o godzinie 18:00 na stronie: www.bgtimesport.pl. Organizator wprowadził limit zawodników. Opłata za udział w biegu wynosi 45 zł (opłata do 30.04.2018). Informacje o zawodach i warunkach udziału pod adresem: www.csw.kozy.pl

W tym dniu odbędzie się również Rajd Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę na dystansie 5,7 km. Organizatorem zawodów jest Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach.