Rok 2015 na biegowych zdjęciach

Untitled design

Dość spora część naszej działalności w ubiegłym roku obejmowała publikowanie galerii z różnorakich biegów, więc pomyśleliśmy, że przydałoby się również jakieś podsumowanie „zdjęciowe”. Na początku 2015 roku postanowiliśmy zainwestować w nowy sprzęt i już z jego pomocą powstały wszystkie kolejne galerie z 19 różnych zawodów. Byliśmy z aparatem na biegach ulicznych, zarówno tych krótszych, jak i na maratonach. Nie zabrakło nas także  na tak dużej imprezie jaką jest Festiwal Biegowy, na którym to byliśmy trzeci rok z rzędu i na pewno chętnie jeszcze do Krynicy wrócimy! Naszymi ulubionymi zawodami są jednak te górskie, Krzysiek lubi w nich biegać, a ja lubię na nich robić zdjęcia, bo wiążą się one z fantastycznymi pejzażami – letnia grań Tatr, jesienna kraina Łemków i oprószone śniegiem Beskidy, to miejsca, w których chce się być!

Jako kibic i osoba robiąca zdjęcia najmilej wspominam Ultra Trail Hungary. W Szentendre, które jest bardzo urokliwym miastem, panowała fantastyczna, przyjacielska atmosfera. Końcówka biegu poprowadzona przez centrum miasta sprawiła, że finiszujący biegacze mogli liczyć na niesamowity doping! Z tatą Krzyśka udało nam się w nocy, a później w dzień dotrzeć do kilku punktów położonych na trasie i tam również pokibicować. Jeśli miałabym wybrać swoją ulubioną galerię z tego roku, byłyby to właśnie zdjęcia z UTH.

Nasze zdjęcia doczekały się też kilku publikacji w prasie drukowanej. Dwa razy pojawiły się w lokalnej Gazecie Łaziskiej, a dzięki organizatorom 2. Górskiej Pętli UBS 12:12 jedno ze zdjęć z tego biegu opublikowane zostało w Runner’s World. We wrześniu na polskim rynku zadebiutował pierwszy numer magazynu ULTRA i znalazło się w nim zdjęcie zwycięzcy Biegu Granią Tatr – Bartosza Gorczycy. W drugim numerze tego pisma zdjęcie z Festiwalu Biegowego zilustrowało tekst Jana Nyki. Ultra Trail Runner to darmowy magazyn, który wydawany jest w formie elektronicznej – w jego drugim numerze możecie znaleźć zdjęcie z Łemkowyny, znowu z Bartoszem Gorczycą.

Poniżej przedstawiamy trochę wybranych zdjęć, a jeszcze niżej znajdziecie listę (wraz z linkami do galerii) wszystkich biegów, które odwiedziliśmy z aparatem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nie będzie krótsza! Przy okazji zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, jako ciekawostkę dodam, że WOŚPowy Bieg Wielkich Serc był pierwszym biegiem w tamtym roku, o który zahaczyliśmy i na nim po raz pierwszy testowaliśmy nowy aparat (w tym roku wspieramy akcję między innymi poprzez aukcję, zachęcamy Was do licytowania!).

IMG_2949-2

Wilcze Gronie

ubs039

2. Górska Pętla UBS 12:12

IMG_7420

Ultra Trail Hungary

IMG_1155

Bieg Granią Tatr

IMG_1804

Bieg Granią Tatr

IMG_1548

Bieg Granią Tatr

IMG_2868

Salomon Slezský Maraton

IMG_3285

Festiwal Biegowy

IMG_3305

Festiwal Biegowy

IMG_7733

Festiwal Biegowy

IMG_1057

City Trail Katowice

IMG_1669

Łemkowyna Ultra Trail

IMG_2242

Łemkowyna Ultra Trail

IMG_2559

Łemkowyna Ultra Trail

IMG_3365

Beskidzka 160 Na Raty

IMG_3527

Beskidzka 160 Na Raty

IMG_3243-2

Bonusowy Krzysiek ;)

 

Lista galerii:

Autorami zdjęć są Magdalena Późniewska i Krzysztof Szala.

Jeśli podobają Wam się galerie i to co robimy, możecie nas wesprzeć za pomocą PayPala :)


  • janko22

    ja w tym roku mam jedno najważniejsze zdjęcie – maraton pko i ja na mecie, piękne! :)

    • AvantaR

      Pochwal się nim! :)