Półmaraton FANTOM-a z wieloma atrakcjami! Patronujemy!

„Przez cały rok przyjeżdżamy do Was, zabezpieczamy wasze imprezy w najbardziej niedostępnych miejscach. Tym razem zapraszamy do Kurowa, na nasze podwórko” – mówi Piotr Pieczara z Grupy Ratowniczej FANTOM współorganizator I Półmaratonu FANTOMA w Kurowie. Wieś Kurów, która będzie gościć biegaczy, znajduje się na granicy województw małopolskiego i śląskiego, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa.


„Bieg – Półmaraton Fantoma w dniu 5 września br. – będzie głównym wydarzeniem pikniku rodzinnego. Tym dniem, żyje cała miejscowość” – dodaje Piotr.

W trakcie pikniku rodzinnego funkcjonować będzie m.in. Szkoła Pierwszej Pomocy FANTOMA. Każda osoba, która zechce się przeszkolić i pod nadzorem Ratowników Medycznych prowadzić będzie bezbłędnie przez jedną minutę zabiegi reanimacyjne na fantomach dorosłego i dziecka otrzyma apteczkę patrolową. Apteczka ta w przyszłości może pozwolić na bezpieczne udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia.

Impreza jest współorganizowana także przez stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, organizatora wielu imprez biegowych m.in. UBG Grapa Vertical w Szczyrku, Górska Pęlta UBS 12:12 w Brennej czy też I Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich.

„Impreza zapowiada się naprawę rewelacyjnie, sama miejscowość jest tak klimatyczna, cicha i spokojna, ludzie życzliwi i bardzo mocno zaangażowani w to przedsięwzięcie. Każdy biegacz Półmaratonu Fantoma dostanie pamiątkę regionalną na mecie bo Gmina Stryszawa należy do głównych ośrodków zabawkarstwa ludowego w Polsce. Będą ptaszki Stryszawskie, a dla najlepszych „klepoki”. Naprawdę zostaniecie ciepło i życzliwie przyjęci. Zdecydowaliśmy, że wpisowe na bieg pozostanie niezmiennie do końca zapisów 55 zł. W pakiecie znajduje się okolicznościowa techniczna koszulka, a najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe. ” – zaprasza Kuba Karcz jeden z głównych organizatorów imprezy z Ultra Beskid Sport.

Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będą biegi dla dzieci na różnych dystansach, jazdy samochodami terenowymi, przejażdżki konne, gry i zabawy sprawnościowe. Świetne wyroby cukiernicze zapewni Koło Gospodyń Wiejskich z Kurowa.

„Serdecznie zapraszam Was wszystkich, a w szczególności miłośników biegania i osoby preferujące aktywny wypoczynek do wzięcia czynnego udziału w Półmaratonie Fantoma. Bieg na dystansie 21 km odbędzie się 5 września 2015 r. w godzinach przedpołudniowych” – mówi biegaczy Rafał Lasek – Wójt Stryszawy.