Przegląd wybranych biegów górskich i crossowych w weekend 26-28 czerwca 2015

Lavaredo Ultra Trail

Najbardziej chyba znany bieg ultra we włoskich Dolomitach. Fantastyczne, prawie 120 kilometrowe wyzwanie rozgrywające się w okolicach stolicy Dolomitów – Cortiny D’Ampezzo. Na swojej trasie zawodnicy zobaczą takie klasyczne miejsca jak Tre Cimes, Tofana Di Rozes czy Lago di Misurina, W tym roku wystartuje rekordowa liczba Polaków – 98. Między innymi Piotr Hercog (Salomon SuuntoTeam) i Kamil Leśniak (inov-8 Team). Zawodnicy do pokonania będą mieli 119 kilometrów prawie 6000 metrów przewyższeń. Start dzisiaj w nocy o godzinie 23.

Lavaredo Ultra Trail

Lavaredo Ultra Trail

Prócz biegu głównego organizatorzy przygotowali także zawody Cortina Trail na dystansie 47 kilometrów oraz Cortina Skyrace na dystansie 20 kilometrów

Dystanse (nazwa, dystans, przewyższenie)
Lavaredo Ultra Trail – 119 km, 5850 m
Cortina Trail – 47 km, 2650 m
Cortina Skyrace – 20 km, 1000 m

Western States Endurance Run

Impreza odbywająca się w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w górskim paśmie Sierra Nevada w Kaliforni, której chyba przedstawiać nie trzeba. Absolutna klasyka i jeden z biegów o którym marzy zapewne prawie każdy ultramaratończyk. Impreza wywodzi się z Tevis Cup Trail Ride – zawodów konnych, które jako pierwszy biegacz pokonał w 1974 roku Gordy Ansleigh. Trzy lata później, w 1977 odbyła się pierwsze edycja WSER. Trasa jest trudna i wymagająca, dlatego od uczestników wymaga się pokonania wcześniej jednego z biegów kwalifikacyjnych. Do tego potrzebna jest także odrobina szczęścia, chętnych jest wielu a liczba miejsc oczywiście ograniczona. W tym roku na zawody udało się dostać Bartkowi Trelli, które od kilku dni już trenuje na miejscu. Trzymamy kciuki!
Map Art Weast & Weast Illustration studio

Map Art Weast & Weast Illustration studio

Dystanse (nazwa, dystans, przewyższenie)
WSER – 160 km, ~5000 m UP / ~7000 m DOWN

Andorra Ultra Trail

Bieg w niewielkim, górzystym kraju – Andorze. Na najdłuższym dystansie wystartował dzisiaj rano między innymi Oskar Zimny – zwycięzca tegorocznej edycji Ultra Trail Hungary. O poziomie trudności tych zawodów świadczy długość trasy Ronda del Cims – 170 kilometrów oraz przewyższenie 13500 metrów!! Profil trasy swoim kształtem przypomina grzebień i należy na pewno do jednych z trudniejszych biegów ultra w Europie.

 

I Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich

Kolejna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej. Tym razem sprawa jest poważna – Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich. Dwa dystanse w dwóch różnych stylach – bieg alpejski (na Szyndzielnię) na dystansie 4,22 kilometra z przewyższeniem około 500 metrów oraz półmaraton w stylu anglosaskim z przewyższeniem około 900 metrów. Start i meta na Hali Sportowej, więc będzie można poczuć się jak na prawdziwych mistrzostwach. Start biegu alpejskiego w sobotę o godzinę 10:00, półmaratonu o godzinie 15:00. Są jeszcze wolne miejsca i jutro w biurze zawodów będzie można się zapisać.

Półmaraton - Bieg Anglosaski

Półmaraton – Bieg Anglosaski

Bieg Alpejski na Szyndzielnię

Bieg Alpejski na Szyndzielnię

Dystanse (nazwa, dystans, przewyższenie)
Bieg alpejski – 4,22 km, 500 m
Półmaraton – 21 km, 900 m