Przegląd wybranych biegów górskich i crossowych w weekend 20-21 czerwca 2015

27 Sudecka 100

W najbliższy piątek, o godzinie 22:00 wystartuje 27. już edycja Sudeckiej 100. Prócz wymagającego dystansu ultra czyli 100 kilometrów, organizatorzy przygotowali także dystans krótszy – 42 kilometry. Start i meta umiejscowiony będzie w miejscowości Boguszów-Gorce. Zawodnicy startujący na trasie długiej będą mieli możliwość zakończenia biegu na 72 kilometrze, zawodnicy krótkiego dystansu będą klasyfikowani tylko po ukończeniu biegu. Po więcej informacji odsyłamy do regulaminu imprezy.

Dystanse (nazwa, dystans, przewyższenie)
Sudecka 100 – 100 km, ?
Nocny Maraton Górski – 42 km, ?

Grill + Run = Fun 2015: Biegiem na ratunek

Trzecia edycja bardzo sympatycznej imprezy, odbywającej się na Śląsku, w lasach Palowickich. Jest to typowy bieg terenowy, w całości poprowadzony po ścieżkach leśnych, na urokliwych terenach Pojezierza Palowickiego. Na zawodników czekać będą dwa dystanse – 5 oraz 15 kilometrów (dwie pętle 7,5 km). Trasa jest w zasadzie całkowicie płaska i zachęca do szybkiego biegania. Po zawodach na mecie czekać będzie rozpalone ognisko oraz grill. Biuro zawodów umiejscowione jest w lesie, warto więc zabrać całą rodzinę, gdyż organizatorzy zapewniają także rozrywkę dla najmłodszych i całość ma bardzo piknikowy charakter. Więcej informacji w regulaminie zawodów.

Trasy biegów

Dystanse (nazwa, dystans, przewyższenie)
Trasa krótka  – 5 km
Trasa długa – 15 km

PanCelnik

PanCelnik miał być imprezą organizowaną przez twórców Wilczych Groni i Chudego Wawrzyńca, a na uczestników miało czekać 45 kilometrów po szlakach Beskidu Żywieckiego. Niestety z racji małego zainteresowania wśród biegaczy (które zapewne wynikło z późnego poinformowania o imprezie) organizatorzy postanowili przełożyć zawody na przyszły rok. Myślę, że to bardzo dobra i dojrzała decyzja. Wcześniejsze podanie dany PanCelnika na pewno pozwoli wystartować większej ilości chętnych.

Profil trasy PanCelnika

Profil trasy PanCelnika

Cykl maratonów górskich w Beskidach – Lato

Letnia edycja cyklu maratonów górskich rozgrywających się w Beskidach. Pierwsza edycja – wiosenna odbyła się  11 kwietnia 2015, a miejscem startu i mety było Bielsko-BiałaTym razem zawodnicy spotykają się w Ośrodku Wypoczynkowym Czarny Groń. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 44 kilometrów na trasie wytyczonej w Beskidzie Małym. Start przewidziany jest na godzinę 4:00 w nocy w niedzielę, a koniec zawodów (czyli jak mniemam limit czasu) na godzinę 13:00. Po więcej informacji odsyłam do regulaminu biegu.

Trasa edycji LATO

Trasa edycji LATO

Dystanse (nazwa, dystans, przewyższenie)
Edycja LATO, 44 km, 2571 m

Jak widać, pomimo braku głośnych medialnie imprez – jest w czym wybierać i gdzie startować. A Was gdzie będzie można spotkać?