Przegląd wybranych biegów górskich w weekend 13-14 czerwca 2016

W zeszły weekend odbyły się dwie bardzo ciekawe, można by wręcz powiedzieć kultowe imprezy – Rzeźnicki Festiwal Biegowy (z Biegiem Rzeźnika na czele) oraz Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem (gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Skyrunning). Nadchodzące dni wolne także zapowiadają się interesująco, przede wszystkim ze względu na zmagania jakie odbędą się w masywie Babiej Góry.

Mammut Ultra Sky Marathon 6xbabia

Tej imprezy, pomimo dopiero drugiej edycji, nie trzeba przedstawiać. Chyba każdy ultras i biegacz górski słyszał o zeszłorocznym pogromie i imprezie, której nikt nie ukończył w limicie czasu, a jedyną osobą, która była w stanie dotrzeć do mety (po czasie) był budowniczy tras – Lucjan Chorąży (†). Czy tym razem ktoś podoła temu, chyba można powiedzieć, najtrudniejszemu wyzwaniu ultra w Polsce? Start dwóch najdłuższych dystansów już 13 czerwca o godzinie 3 w nocy!

fot. Grzegorz Bachórz

fot. Grzegorz Bachórz

Dystanse (nazwa, dystans, przewyższenie)

Mammut – 6xB, 100km, 8000m
Mammut – 3xB, 70km, 5500m
Mammut – 1xB, 42,5km, 3000m
Mammut – Półmaraton Babiogórski, 23,5km, 1450m
Mammut – Bieg na Cyl, 14km, 500m
Mammut – Bieg na Mosorny, 5km, 300m


Półmaraton Wiślański + 10km

To impreza zdecydowanie innego formatu, która odbędzie się w najbliższą niedzielę – 14 czerwca. Półmaraton, którego faktyczna długość będzie trochę krótsza, bo 20 kilometrów – poprowadzony po górach otaczających perłę Beskidu Śląskiego – Wisłę. Przewyższenie bardzo przyjemne bo zaledwie 800 metrów, także zapowiada się szybki bieg. Imprezą towarzyszącą będą zawody na dystansie 10 kilometrów z 400 metrowym przewyższeniem. Także jeśli macie ochotę na szybsze bieganie to zachęcamy do odwiedzenia Wisły!

Trasa Półmaratonu Wiślańskiego

Trasa Półmaratonu Wiślańskiego

Profil trasy Półmaratonu Wiślańskiego

Profil trasy Półmaratonu Wiślańskiego

Trasa biegu 10KM

Trasa biegu 10KM

Profilu trasy biegu 10KM

Profilu trasy biegu 10KM

Dystanse (nazwa, dystans, przewyższenie)

Półmaraton Wiślański, 20km, 800m
10KM – 10km, 400m

Planujecie jakieś starty górskie w ten weekend? Może jest jakiś fajny bieg o którym nie wiemy? Jeśli tak to dajcie znać!