I Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich – PATRONUJEMY!

27 czerwca 2015 odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla biegaczy. Biegacze będą mogli wystartować w biegu alpejskim na Szyndzielnię, półmaratonie górskim z metą na hali wielofunkcyjnej, a także wziąć udział w biegach na orientację. Dzieci wystartują w Biegu Małego Mistrza.

Takiego wydarzenia biegowego jeszcze w Bielsku-Białej nie było. W jednym miejscu i czasie odbędzie się wiele atrakcji dla biegaczy. Centrum zawodów funkcjonować będzie w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej pod Dębowcem. Biegacze oprócz startów w biegach będą mieli szansę skorzystania z wykładów i porad biegowych. Zawody rozpoczną się biegiem alpejskim na Szyndzielnię. Trasa o długości ok. 4km będzie miała ok. 700 m przewyższenia. Opłata za start w biegu alpejskim wynosi 30 zł. W godzinach popołudniowych biegacze wystartują w półmaratonie górskim (21 km), którego trasa będzie poprowadzona po szlakach i ścieżkach turystycznych. Wiemy, że będzie to szybki górski półmaraton. Opłata za start w półmaratonie wynosi 40 zł. Do końca maja można zapisać się na dwa biegi w preferencyjnej cenie 60 zł. Atrakcją półmaratonu będzie finisz na płycie hali widowiskowo-sportowej, przy muzyce zespołów rockowych z Podbeskidzia. Półmaraton ten jest zaliczany do cyklu imprez Grand Prix Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Biegach Masowych. W ostatnią czerwcową sobotę odbędzie się również Beskidzki Orientcross – zawody w biegu na orientację zaliczane do Euroregionalnej Ligi BnO 2015. W ciągu dnia rozegrane zostaną również biegi dla dzieci i młodzieży. Zawody dla dzieci będą bezpłatne.

Meta znajdować będzie się na hali sportowej. Fot. UBS

Meta znajdować będzie się na hali sportowej. Fot. UBS

Ze względu organizacyjnych organizatorzy wprowadzili limit uczestników dotyczący każdego z biegów. W zawodach na dwa miesiące przed imprezą jest zapisanych już ponad 100 zawodników. Zapisy, regulamin i szczegóły znajdują się pod tym adresem: www.ultrabeskid.pl.

Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody są dofinansowane przez Gminę Bielsko-Biała w zakresie „wspierania i upowszechniania kultury fizycznej” w ramach Otwartych Konkursów Ofert na rok 2015