UBS GRAPA VERTICAL – Puchar Polski Skyrunning w Szczyrku

W dniu 9 maja br. w Szczyrku odbędzie się wyjątkowy bieg górski. Biegacze będą musieli zmierzyć się ze swoimi słabościami na trasie biegu na Skrzyczne. Trasa biegu o długości 2,8 km będzie miała aż 720 m przewyższenia i poprowadzi wyłącznie w górę wzdłuż kolejki krzesełkowej oraz częściowo trasą narciarską. UBS Grapa Vertical to bieg zaliczany do Pucharu Polski Skyrunning. Skyrunning jest to ekstremalna forma biegów wysokogórskich. Uczestnictwo w każdym tego typu biegu to zawsze wyróżniające się wydarzenie w biegowym kalendarzu.

 Bieg w formule Vertical czyli krótko i bardzo mocno. Każdy kto lubi gdy nogi palą żywym ogniem i brakuje tchu, a konkurencja depta po piętach musi być w ten dzień razem z nami! – Kuba Karcz z Ultra Beskid Sport.

Uczestnicy biegu będą startowali w odstępach 15 sekundowych. Każdy z biegaczy na podstawie swojego zgłoszenia zostanie przyporządkowany do specjalnej grupy, w której będą znajdowały się osoby o podobnej kondycji. W zawodach swój udział zapowiedzieli bardzo dobrzy biegacze, a na listach startowych organizatorzy spodziewają się również reprezentantów Polski w biegach górskich. Być może pojawią się również zawodnicy zza południowej granicy.

Organizatorami „UBS GRAPA VERTICAL” jest Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej, Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku i Gmina Szczyrk, Skyrunning Polska.

Koncepcja „skyrunning” pochodzi od włoskiego biegacza górskiego, który wspólnie z małą grupą biegaczy wspinał się na masywy Alp już na początku lat 90-tych. Zafascynowany zdobywaniem szczytów w możliwie najkrótszym czasie, dążył do zainteresowania tą zupełnie abstrakcyjną formą ruchu innych biegaczy. O ile świat himalaizmu, ale także zwykłego turystycznego wspinania się na okoliczne szczyty był już zdefiniowany, o tyle nowa forma przesuwania własnych granic zwróciła uwagę na nowe możliwości obcowania z naturą.

Zapisy ruszają w dniu dzisiejszym o 18:00: http://www.bgtimesport.pl/zawody/zgloszenie/id/107
Zapisy tylko do 3.05.2015 (Limit miejsc 300). Opłaty 35 zł za start w Pucharze polski Skyrunning!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora – Ultra Beskid Sport.