PATRONUJEMY! Górska Pętla UBS 12:12!

Po bardzo udanym „Biegu o Złotą Szyszkę” obejmujemy patronatem kolejną imprezę organizowaną przez Ultra Beskid Sport z Bielska Białej. Tym razem będzie to Górska Pętla UBS 12:12 – dwunastogodzinny ultramaraton górski, który rozgrywać będzie się w Beskidzie Śląskim, z bazą zawodów w Brennej. Start zawodów został przewidziany na 28 marca 2015. Z tej okazji postanowiliśmy zadać organizatorom kilka krótkich pytań. Zapraszamy do mini wywiadu z Jakubem Karczem.

Jakie nowości czekają w tym razem na uczestników biegu?

Najważniejszą nowością podczas 2.Górskiej Pętli UBS 12:12 będzie trasa. Będzie ona miała ok 16km gdzie suma podbiegów wynosi 800 m a suma zbiegów 760 m, będzie dużo bardziej widokowa, trudniejsza technicznie i przede wszystkim dużo mniej asfaltowa, zgodnie z sugestiami zawodników. Szczegółowy przebieg trasy podamy w specjalnym komunikacie. Każdy kto podejmie wyzwanie i wystartuje w Górskiej Pętli będzie się musiał liczyć z :

Okrążenie Dystans Przewyższenie
1 16 km 800 m
2 32 km 1600 m
3 48 km 2400 m
4 64 km 3200 m
5 80 km 4000 m
6 96 km 4800 m
7 112 km 5600 m
8 128 km 6400 m
9 itd. itd.

Przygotowując ją spędziliśmy kilka weekendów w Brennej choć ciężko ukryć że to przyjemniejsza cześć pracy podczas przygotowań imprezy.

Będą też inne nowości między innymi w bufecie przy biurze zawodów np.: wysokoenergetyczna domowa czekolada z dużą ilością bakalii – taki smakołyk przygotują dla zawodników nasze Ultra Beskidowe dziewczyny, nie zabraknie oczywiście domowych ciast które tak wszyscy chwalili po pierwszej edycji.

A na sam koniec imprezy postaramy się rzucić trochę ciepłego, rzekłbym ognistego światła na naszą imprezę i zawodników. Nowością będzie brak medali ;) ale na pewno zawodnicy nie wyjadą z pustymi rękami.

Jakiej frekwencji spodziewacie się w tym roku?

Ustaliliśmy limit zawodników na 200 osób i takiej frekwencji się spodziewamy. Przez półtora tygodnia trwania zapisów mamy już na liście ponad 100 zawodników i stale przybywa. Zaszczycą nas swoją obecnością zawodnicy z Czech czy Chorwacji więc impreza będzie miała charakter międzynarodowy. Nasze zawody widnieją w czeskich i słowackich kalendarzach biegowych dlatego mamy nadzieję że grono zawodników z zagranicy będzie się stale powiększało. A dodatkowym ułatwieniem dla zagranicznych (i nie tylko)  uczestników jest nocleg, który mamy w pakiecie.

Czy na liście zawodników znalazły się już jakieś „mocne” nazwiska? 

Tak naprawdę każdy kto podejmuje wyzwanie jest mocny i powinien być dobrze przygotowany. Wiem że na liście jest już jeden z zeszłorocznych zwycięzców.

Co wyróżnia Waszą imprezę i dlaczego warto przyjechać na 12 godzinny bieg w Brennej?

12:12 w Brennej wyróżnia świetna infrastruktura którą mamy dzięki przychylności Hotelu Kotarz oraz Gminy Brenna. Tak naprawdę sala z noclegami jest po jednej stronie drogi a baza zawodów która mieści się w hotelu po drugiej, dodatkowo duży sklep w pobliżu oraz duża ilość miejsc parkingowych dla zawodników to nie wątpliwe atuty tej imprezy. Jednak wszystkie imprezy organizowane przez Ultra Beskid Sport są wyjątkowe. Zawsze staramy się dać jak najwięcej od siebie, wyjść naprzeciw oczekiwaniom zawodników za co zostaliśmy uhonorowani dwiema Brązowymi Kozicami za nasz „Bieg o Złotą Szyszkę”. Na każdych zawodach staramy się wprowadzić jak najlepszą atmosferę powiedziałbym rodzinną. Zawsze są domowe wyroby: jak ciasta czy domowy smalec. Nasze imprezy organizuje grono pasjonatów, biegaczy którzy chcą zrobić taki bieg w jakim sami by chcieli wystartować.

Foto: Grzegorz Pastwa

Pozdrawiam
Kuba Karcz

Termin i miejsce

28-29.03.2015 Brenna, Hotel Kotarz***, godz. 12:12 – 00:12

Program zawodów

  • Otwarcie Biura Zawodów – Rejestracja Zawodników – godz. 8:00 – 11:00
  • Odprawa techniczna – godz. 10:45
  • Depozyt – godz. 11.00 – 00.30
  • Start – godz. 12:12
  • Zamknięcie trasy (ostatniej pętli) – 22:12
  • Zakończenie Zawodów – godz. 00:12
  • Dekoracja Zwycięzców – godz. 9.00 (29.03.2015)
  • Otwarcie bufetu, salki wypoczynku (muzyka, leżanki) – od godz.14.00 do godz. 0:30

Po więcej informacji zapraszamy na stronę zawodów. Będziemy informować Was na bieżąco o wszelkich nowościach!