Katowice Wieczorową Porą – Bieg Pierwszy

Nie będę kłamał – biegi na orientację zafascynowały mnie od moich pierwszych zawodów z mapą rok temu. Jest to wprost idealne wprowadzenie nowych ludzi do biegania, ba, powiem nawet, że lepsze niż normalne zawody biegowe. Dlaczego? Przede wszystkim człowiek nie skupia się tylko na męczącym biegu, ale także (a przede wszystkim) na poprawnym nawigowaniu. A każdy kolejny znaleziony punkt to spora satysfakcja! Poza tym z reguły nie ma startu wspólnego, więc mijający zawodnik nie musi być wcale „do przodu” w stosunku do nas. Nie ma więc stresu, że wypadniemy dużo gorzej od innych.

Od czego tu zacząć??

Od czego tu zacząć?? Fot. Mariusz Nastuła

W zeszłą środę odbyła się kolejna edycja znakomitej imprezy na orientację – Katowice Wieczorową Porą. Bieg organizowany w stolicy aglomeracji Śląskiej, który za każdym razem odbywa się w innej części miasta. Tym razem padło na dzielnicę Zawodzie i okolice Uniwersytetu Ekonomicznego oraz osiedla Gwiazdy. Jak sami organizatorzy stwierdzili – niektóre okolice można określić jako „katowickie fawele”! Ale po kolei.

Fot. Organizatorzy

Jak widać humory dopisywały! Fot. Organizatorzy

Biuro zawodów umieszczone było w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych – super nowoczesnym budynku, który robił ogromne wrażenie, szczególnie po zmroku. Na liście startowej znajdowało się ponad 300 osób. Organizatorzy przygotowali tradycyjnie dwie trasy – OPEN, krótsza, dla początkujących, na której wystartować można solo lub w parze, oraz PROFI – dłuższa, dla bardziej zaawansowanych. Tym razem jednak różnica pomiędzy trasami OPEN i PROFI była niewielka. Myślę, że to dobre posunięcie na pierwszych zawodach – przynajmniej nowi uczestnicy nie zdziwili się, że trasa zamiast 4-5 kilometrów ma 8. Szczególnie, że wiek uczestników był bardzo zróżnicowany – najmłodsza uczestniczka miała 4 latka, a najstarszy uczestnik ponad 70 lat!

Fot. Organizatorzy

Tym razem punkty nie były trudne do znalezienia. Fot. Organizatorzy

Po zawodach odbyło się tradycyjne losowanie nagród wśród wszystkich osób, które ukończyły zawody. Do wygrania były między innymi bilety do kina, plecaki i inne gadżety dostarczone przez sponsorów. Niezaprzeczalną zaletą tego biegu jest cena. Młodzież do 18 roku życia płaciła 5 złotych, natomiast dorośli 10. Jak widać da się zorganizować naprawdę solidną imprezę za rozsądne pieniądze.

Myślę, że najlepszym podsumowaniem Katowic Wieczorową Porą będzie relacja przygotowana przez ComTV.pl

Wyniki znajdziecie na stronie zawodów.