OTE Sports – żele, napoje i batony dla sportowców

OTE Sports jest brytyjską firmą zajmującą się wytwarzaniem produktów treningowych dla zawodników uprawiających sporty wytrzymałościowe. Firma jest prowadzona przez Matta Harrisona, Shauna Pearsona oraz Petera Slatera – osoby związane z branżą żywności dla sportowców od wielu lat. Co ważne, sami także są sportowcami, co sprawa, że ich produkty mogą być bardziej wiarygodne. Jak można wywnioskować ze strony producenta (oraz samych produktów) – produkty OTE Sports tworzone są głównie z myślą o triathlonistach. Ale spokojnie, biegacze oczywiście też znajdą coś dla siebie. Dzięki uprzejmości polskiego oddziału OTE Sports, mieliśmy możliwość spróbowania czterech różnych produktów. Cieszy mnie to tym bardziej, bo jest to wciąż mało znana na naszym rynku marka.

10675802_853983457953878_1484813439278672163_n

Oto nasze wrażenia:

OTE Energy Drink

Napój izotoniczny pozwalający utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia organizmu.  43 gramową saszetkę mieszamy z 500 mililitrami wody – taki napój powinien dostarczyć 160 kalorii (40 gram węglowodanów). Próbka, którą testowałem miała smak pomarańczowy – całkiem przyjemny, niezbyt mocny. Nie powiedziałbym, że smakowo jest to mój ulubiony izotonik, ale ogólnie – smaczny. Trochę trudne w rozrobieniu.

OTE Energy Gel

W mojej paczuszce znalazłem żel o smaku ananasowym z kofeiną. W 100 gramach powinien on dostarczyć 145 kalorii (36,6 grama węglowodanów). Mało, jakby nie spojrzeć, takie Agisko zapewnia dwukrotnie większą kaloryczność. Smak niestety zupełnie mi nie podszedł – nie ukrywam, że nie jestem fanem żeli, ale ten był naprawdę okropny w kwestii dostarczania pozytywnych wrażeń kubkom smakowym. Myślę, że inne, bardziej cytrusowe warianty (pomarańcza lub cytryna z limonką) mogą być smaczniejsze, ale niestety nie miałem okazji ich spróbować. Na uwagę natomiast zasługuje fajna konsystencja. Żel jest bardzo płynny i jeśli ktoś nie lubi typowej dla tych produktów zbytniej gęstości – zamulastej i kojarzącej się, mówiąc językiem potocznym, z glutem – to warto spróbować OTE Energy Gel. Tylko koniecznie potestujcie różne smaki …

10860971-1382374169-708211

OTE Duo Bar

Batonik energetyczny o smaku czekoladowym składający się z dwóch porcji, z których każda ma dostarczyć nam 20 gram węglowodanów. Niestety moim zdaniem niezbyt sprawdza się w przypadku zażywania w trakcie w biegu – jest zbyt suchy i zamulający, a co za tym idzie, do komfortowego zjedzenia wymaga popicia płynem. Smak ma całkiem przyzwoity, choć po kilku gryzach wydaje się zbyt mdły. Bardziej sprawdzi się w roli przekąski przed startem, niż w trakcie wysiłku. Podoba mi się natomiast, że jest on podzielony na dwie części, niby mała rzecz a całkiem przydatna.

OTE Soya Recovery Drink

Tym razem, dla odmiany, napój nie energetyczny, a regeneracyjny. Zażywamy go oczywiście po treningu. Napój dostarczany jest w formie saszetki z proszkiem, który rozpuszczamy w wodzie. Jedna porcja powinna dostarczyć 18,6 gramów węglowodanów i 25 gramów białka. Mimo rozrobienia z wodą ma bardzo fajny, czekoladowy smak, prawie jak kakao. Nie jest mdłe, nie zamula.

IMGP9502 IMGP9503

Na rynku aktualnie mamy dostępne produkty przynajmniej kilku firm, można więc śmiało uznać, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pierwsze rzecz, która zwróciła moją uwagę przy OTE Sports to opakowania. Dopieszczone, przyjemne graficznie i dobrze przemyślane. Saszetki z proszkiem rozpuszczalnym w butelce mają dwie opcje otwarcia – dla wąskiej butelki lub szerokiej (np. bidonu). Również żele mają przewidziane dwa sposoby otwarcia – mniejszy i większy. Jest to wygodne jeśli chcemy spożyć żel mniejszymi porcjami. Mogłoby się wydawać, że są to mało znaczące rzeczy, jednak pokazują dbałość o szczegóły i widać, że zostało to zaprojektowane z głową. Ani jeden z testowanych produktów nie wywołał u mnie żadnych problemów żołądkowych. Ale żeby być uczciwym to powiem, że ogólnie chyba mój żołądek jest zahartowany bo mało co może mnie naprawdę ruszyć. Ceny nie odstają specjalnie od konkurencji, warto więc przy najbliższych zakupach rozważyć przetestowanie tej firmy. Moim faworytem jest OTE Soya Recovery Drink, a w przypadku treningu siłowego także OTE Duo Bar.

Dziękujemy firmie OTE Sports Polska za próbkę swoich produktów.