Prasówka #4

Roztrenowanie: Na ile możesz sobie pozwolić?

Jesień dla wielu z nas jest czasem, na który przypadać będzie nasz okres roztrenowania. Wydawałoby się, że odpoczynek od biegania nie jest niczym trudnym. Trzeba jednak pamiętać, że po 2-3 tygodniach wrócimy do treningów – warto więc zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby nie zrujnować całkowicie swojej wydolności. Autorem tekstu jest Jakub Czaja, były reprezentant Polski w biegach długich – można więc uznać, że wie co pisze.

Garmin Fenix 2 – część pierwsza

Całkiem fajna, polska recenzja zegarka biegowego ze stajni Garmina – Fenix 2. W tej częście autor skupia się na podstawowych funkcjonalnościach zegarka, w drugiej części sięgnie pewniej po bardziej zaawansowane „ficzery”. Warto dodać, że Jacek biega głównie ultra dystanse, także zegarek testowany jest także pod kątem ultra długich biegów. Jego poprzednia recenzja popularnej 310xy też jest godna uwagi (funkcje podstawowe, funkcje zaawansowane).

From Iraq to The UTMB – A unique trail running story

Angielskojęzyczny wywiad z litewskim ultrasem, biegającym w barwach polskiego teamu Inov-8. O Gediminasie zrobiło się szczególnie głośno po tym jak dość niespodziewanie zajął piąte miejsce na tegorocznym Ultra-Trail du Mont Blanc. Warto przeczytać, gdyż z tekstu dowiemy się czym zajmuje się triumfator tegorocznego Chudego Wawrzyńca oraz dlaczego w ogóle zaczął startować w biegach ultra. Warto.

Zwycięskie trio Ultra Trail Lavaredo. Gediminas pierwszy z prawej. Fot. TNF

Zwycięskie trio Ultra Trail Lavaredo. Gediminas pierwszy z prawej. Fot. TNF

Polar M400 GPS & Activity Tracker Watch In-Depth Review

Solidna recenzja najnowszego dziecka ze stajni Polara, napisana przez autora, bezsprzecznie najlepszego bloga w tematyce zegarków biegowych. Jeśli nigdy nie odwiedzaliście tej strony, powiem tylko, że warto także zagłębić się w komentarze, w których nie raz toczą się naprawdę wartościowe dyskusje. Warte odnotowania jest także to, że autor zegarki dostaje tylko do testu, później odsyła je do producenta i (jeśli produkt mu się spodobał) kupuje sobie nowy egzemplarz samemu. Jest to o tyle istotne, że pozwala zachować to obiektywność recenzji – z czym mają niestety problem niektórzy blogerzy, którzy zachwalają każdy produkt, który dostaną do testów, byleby tylko nie podpaść firmie wysyłającej gifta.

Skręcajcie kostki!

Marta Tittenbrun zaistniała ostatnio, przede wszystkim za sprawą dość głośnego tekstu – „Ultramaratony są dla cieniasów”, który notabene uważam za bardzo słaby, ale nie chce mi się po raz kolejny wypowiadać na ten temat. Autorka natomiast publikuje nie tylko na łamach Miesięcznika Bieganie, ale także w kilku innych miejscach. Przez przypadek trafiłem na całkiem ciekawy tekst o … butach za kostkę, który okazał się wywiadem z Krzyśkiem Dołęgowskim – osobą, którą bardzo szanuję, ze to co robi w temacie biegów trailowych w Polsce. Warto zaparzyć sobie dobrej herbaty i przeczytać, w przeciwieństwie do wcześniej wspomnianego tekstu. Choć jak widać w komentarzach – opinie na temat tez autorki są mieszane. Może po prostu zbyt ostro i bezkrytycznie wyraża swoje zdanie?

Krzysztof Dołęgowski w trakcie treningu na Małej Fatrze. Fot. Piotr Dymus

Krzysztof Dołęgowski w trakcie treningu na Małej Fatrze. Fot. Piotr Dymus