Kolejny Bieg dla Słonia

Mimo, że nie minął jeszcze rok od tragicznej śmierci jednego z najbardziej wybitnych himalaistów w historii – Artura Hajzera, odbyła się już druga edycja  biegu upamiętniającego tą niesamowitą postać.

Impreza podobnie jak rok temu odbyła się w Parku Śląskim w Chorzowie, tym razem w piątkowy wieczór. Mogłoby się wydawać, że po prawie roku moc tego przedsięwzięcia mocno opadnie, ale nic bardziej mylnego – było tak samo zjawiskowo jak temu!

fot. Organizatorzy

Tysiąc osób w czołówkach – to zawsze robi wrażenie :) fot. Organizatorzy

W wydarzeniu udział wzięło ponad 1000 osób, głównie biegacze, ale także rowerzyści i rolkarze. Zjechały się ekipy telewizyjne największych stacji, organizatorzy zapewnili picie a nawet pamiątkowe medale (piękne tak przy okazji!). Wszystko to za darmo, bo nie były to zawody, wręcz przeciwnie. Raczej nikt nie był tam, aby się ścigać. Wielu ludzi biegło z osobami, które na co dzień tego sportu raczej nie uprawiają, wszystko w spokojnym tempie, przy świetle czołówek. Efekt iście piorunujący!

Fajnie były spotkać wielu znajomków, także tych, którzy raczej nie biegają, ale są związani ze środowiskiem górskim.

Spotkało się także znajomków :) fot. Sport w wielkim mieście

Spotkało się także znajomków :) fot. Sport w wielkim mieście

Mam nadzieję, że za rok będziemy mieli kolejną okazję, aby pokazać, że Artur jest cenionym i inspirującym człowiekiem, nawet gdy nie ma go już na tym łez padole.

https://www.youtube.com/watch?v=Anyw02PN97E