Prasówka #3

Tomasz Lis przed Orlen Warsaw Marathon: „Wkurzają mnie narzekania na korki. W Nowym Jorku jest gorzej!”

Wywiad z Tomaszem Lisem, dziennikiem, którego raczej przedstawiać nie trzeba. Jednym może się podobać jego praca, innym nie, nie zmienia to jednak faktu, że ma za sobą 14 maratonów z życiówką 3 godziny 17 minut, więc coś tam o bieganiu wie. Warto przeczytać.

Wilson Kipsang triumfuje w Londynie. Farah dopiero ósmy

Krótkie podsumowanie londyńskiego maratonu, który z powodu Orlen Warsaw Marathon traktowany był w naszych mediach branżowych trochę po macoszemu. Ku zaskoczeniu wszystkich Mo Farah dopiero na ósmej pozycji.

Why Some Runners Quit and Others Become Lifelong Devotees

Ciekawy artykuł na temat tego, dlaczego jedni zaczynają biegać i robią to już „do końca”, a inni w pewnym momencie odwieszają buty biegowe na wieszaku. Co ciekawe, naukowcy stwierdzili, że osoby, które bardziej patrzą na wyniki rywalizacji sportowej, częściej przechodzą na wczesną emeryturę.

Nowe zasady zapisów w Biegu Na Kasprowy

Tekst bardzo krótki, ale moim zdaniem istotny. Organizatorzy biegów górskich powoli zaczynają dostrzegać, coraz to większy problemów zbyt dużej ilości chętnych. Kolejny bieg po Chudym Warzyńcu wprowadza nowe zasady zapisywania się na zawody.

Maple Nut Granola

Na koniec także coś dla ciała – przepis na granolę z orzechów i syropu klonowego. Idealne do jogurtu, jako zdrowa przekąska lub do batonika :)

Tym razem tyle, do zobaczenia za tydzień :)