Prasówka #2

The 50 Shades of Grey Approach to Answering Your Running Questions

Ciekawy tekst na temat tego, że na wiele biegowych pytań nie ma prostych i krótkich odpowiedzi. Wiele rzeczy zależnych jest od sporej liczby czynników na nie wpływających. Polemika z „magicznymi” przepisami na unikanie kontuzji, bieganiem minimalistycznym i inne. Polecam :)

How Building a Blog is a Lot Like Running Your First Marathon

Świetny tekst dla wszystkich, którzy myślą o założeniu swojego bloga (oczywiście o bieganiu). Autor przyrównuje cały proces i wymagany nakład pracy do przebiegnięcia maratonu.

Sandes and Griesel smash Drakensberg record

Coś co elektryzowało miłośników długich dystansów na całym świecie. Próba pobicia The Drakensberg Grand Travers przez Ryana Sandesa i Ryno Griesela. Warto dodać, że próba udana. Kto nie śledził na żywo, może przeczytać podsumowanie na stronie Red Bulla.

Ładowanie węglowodanów przed startem – porady praktyczne

Artykuł z cyklu „porady praktyczne”, tym razem o tzw. „ładowaniu węglowodanów” przed startem w zawodach. Jak wiadomo – ilu ludzi, tyle opinii, dlatego prócz tekstu warto przeczytać zamieszczone pod nim komentarze. Dyskusja jak zawsze ciekawa.

Dziewczyny na medal: polskie igrzyska w Tokio

Runner’s World zabiera nas w podróż do przeszłości, a konkretnie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 1964 roku. Fenomenalny występ polskich biegaczek,  którego do tej pory nie udało się powtórzyć. Tekst w sam raz do porannej kawy.

I to by było na tyle w Prasówce numer 2, do zobaczenia w pierwszą niedzielę kwietnia :)