Prasówka #1

Rozpoczynamy cotygodniowy (miejmy nadzieję ;) cykl tekstów, w których polecać będę artykuły, newsy oraz poradniki, które w przeciągu ostatniego tygodnia ukazały się w sieci. Jako że serwisów i blogów poświęconych bieganiu powstaje ostatnimi czasy mnóstwo, bardzo łatwo może uciec nam interesujący tekst. Postaram się podzielić z Wami tym co sam znalazłem, przeczytałem i uważam, że jest godne polecenia. Zaczynamy!

Niezwykły pojedynek pod Tatrami

Relacja z niezwykle ciekawych i nietypowych zawodów. W Zakopanem w szranki stanęli nie tylko biegacze górscy, ale także narciarze biegowi oraz zawodnicy skitourowi. Fajny pomysł, który wnosi lekki powiew świeżości w temacie współzawodnictwa. Jeszcze cieplutką relację znajdziecie na łamach portalu Biegogorskie.pl.

Vibram Five Fingers Spyridon LS

Recenzja butów pięciopalczastych dla wszystkich miłośników biegania minimalistycznego. Recenzuje Paweł Ignac, prowadzący bloga Heavy Runs Light – poświęconego bieganiu naturalnemu/minimalistycznemu. Jest to wciąż tematyka bardzo niszowa, szczególnie w Polsce. Spore doświadczenie autora w tej dziedzinie zapewnia rzetelność recenzji. A nuż znajdą się kolejni amatorzy biegania „prawie boso”.

Jestem maratończykiem i nałogowym palaczem

Wbrew pozorom wśród biegaczy spotkać można całkiem sporą grupę osób, która po zakończonych zawodach sięga po paczkę papierosów i „puszcza dymka”. Tekst, który kilka miesięcy temu gościł w papierowym wydaniu Runner’s World, teraz dostępny jest w wersji online. Może ten artykuł przekona Cię, że warto po raz kolejny spróbować rzucić ten uciążliwy nałóg, choć z własnego doświadczenia wiem, że nie jest to proste. Ale da się, zapewniam.

Co nas wkurza podczas zawodów? Część II – organizatorzy

Mimo powszechnego hura-optymizmu trzeba czasem spojrzeć na organizację zawodów chłodnym okiem i powiedzieć jasno co nas wkurza. Niestety chyba coś jest na rzeczy, gdyż sam w swojej krótkiej „karierze” spotkałem się z sytuacjami praktycznie z wszystkich punktów (no, prócz szóstego, tylko dwa razy startowałem na orientację i to w biegu miejskim). Temat nie jest łatwy, ale gdy w grę wchodzą pieniądze może warto mówić jasno i wprost, gdy ktoś nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Ciekawy tekst, wart przeczytania i przemyślenia.

Piotr Kuryło biegnie do Watykanu

Zapewne każda osoba interesująca się tematyką biegową wie, że Piotr Kuryło, jeden z najbardziej znanych polskich biegaczy ultra, wyruszył na kolejną wyprawę, tym razem do Watykanu. Przed Wami relacja z kilku ostatnich dni jego podróży. Może warto by było wesprzeć go na kilku kilometrach, jeśli przez przypadek biegłby akurat w waszych okolicach?

Mo Farah upada na trasie, a potem mdleje na mecie półmaratonu w Nowym Jorku

Nie może zabraknąć tekstu godnego „Pudelka”. Na trasie półmaratonu Nowojorskiego upada Mo Farah, co niestety skutkuje wykluczeniem go z walki o pierwsze miejsce. Jako że każdy lubi oglądać potknięcia innych (choć nie chcę się do tego przyznać) – artykuł zdecydowanie obowiązkowy.

Na dzisiaj to tyle, zapraszam do kolejnej prasówki już za tydzień!