Dlaczego warto biegać?

image

Krótkie przemyślenia zebrane w łatwo przyswajalną listę:

  1. Bieganie jest dobre dla zdrowia, proste jak budowa cepa.
  2. Można zrzucić dodatkowe kilogramy, skutecznie, bez efektu jojo.
  3. Bieganie jest najbardziej naturalną i najprostszą formą sportu – nie potrzeba do niej specjalnych umiejętności ani sprzętu. Co za tym idzie – bieganie jest praktycznie darmowe!
  4. Trening rozpoczyna się po wyjście z domu/bloku – nie tracisz czasu na dojazdy na siłownię, na ściankę itd.
  5. Każdy bieg może być przygodą. Zamiast utartych szlaków biegnij przed siebie w miejsca, w których jeszcze nie byłeś. Ja dzięki temu odkryłem wspaniałe miejscówki, dosłownie rzut kamieniem od mojego bloku!
  6. Bieganie poprawia samopoczucie i samoocenę! Zacznij biegać regularnie, a na pewno poczujesz się zdecydowanie lepiej! (sprawdzone empirycznie!)
  7. Po bieganiu możesz, a nawet musisz zjeść solidny posiłek! Do tego nie musisz więcej przejmować się, czy zjeść jeden kawałek ciasta, czy dwa – przecież i tak to wybiegasz!
  8. Biegając możesz spotkać śliczne biegaczki (lub przystojnych biegaczy, jeśli jesteś kobietą)
  9. Bieganie wzmaga kreatywność! W ciągu godzinnego biegu w mojej głowie rodzi się niezliczona ilość pomysłów (które później i tak oczywiście nie są realizowane :)
  10. Po pewnym czasie wszystko jest dla Ciebie potencjalnym miejscem do biegania. Okolice, które do tej pory wydawały się nudne, nagle stają się zadziwiająco interesujące :)

Pewnie można by tego jeszcze więcej wypisać, macie jakieś pomysły? :)

Fot. mmsilesia.pl